Cem Çınar Gönderileri

 • 5 ay önce

  Bu hızla 8 görecek gibi
  Amerikan Doları

  • Sanırım bu sefer gelecek. YTD
   1 ay önce
 • 5 ay önce

  Dolar/TL kuru dün 6,6207 ve 6,7936 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 6,6777 seviyesinden tamamladı. Dün güne yıl içi zirvelerini test ederek başlayan Dolar/TL kuru devamında dolar endeksindeki kayıplara bağlı olarak geri çekildi. Öğleden sonra IMF’nin Türkiye dahil her üyeyle temas halinde olduklarını belirtmesi ve Fed’in açıkladığı 2,3 trilyon dolarlık yeni teşvik paketi zayıf işsizlik verisine karşın kurda aşağı yönlü hareketlerin hız kazanmasını sağladı. ABD ve Avrupa’da piyasalarının kapalı kalacağı günde Dolar/TL kuru sabah 08:35 itibariyle 6,69 seviyelerine yakın işlem görüyor. Kurda bugün 6,67 seviyesinin altında 6,61 ve 6,55 seviyeleri destek noktaları olarak izlenebilir. Yükselişlerde ise 6,71 seviyesinin üzerinde 6,75 ve 6,79 seviyeleri önem kazanacaktır.
  Amerikan Doları

 • 9 ay önce

  Kuvvetli gelen ABD verisi sonrası Fed faiz indirim beklentilerinde yaşanan değişim ile gelişmekte olan ülke par birimlerinde yılın sonuna doğru dolar karşısında kısmi değer kayıpları yaşanmakta. Dolar kurunda da 5,77 geçildiğkten sonra 5,80-5,82 aralığı önemli. 5,85 sonraki direnç
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında Avrupa seansına yataya yakın bir seyirle başladıktan sonra kısmi değer kazanma eğiliminde. TL de benzer bir seyir izlerken, G-20 zirvesi öncesinde 5,72-5,80 bandının korunacağını tahmin ediyoruz.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  İngiltere’de başbakanlık görevini Theresa May’den devralma konusunda bir numaralı aday olan Boris Johnson’ın anlaşma olmasa da 31 ekim tarihinde Brexit’i gerçekleştireceğine dair haber akışı etkili olmakta. 1,28 direnci kuvvetli, 1.2650 desteğine yakın seyir devam edecektir.
  Sterlin

 • 1 yıl önce

  Sterlin / Dolar Paritesi ngiltere’de Başbakan May tarafından gündeme getirilen ikinci bir Brexit referandumu yönündeki gelişmeler ilk planda heyecan yaratmakla beraber, mevcut parlamento dinamiği içinde çözümün güç olması ile kazanımlar hızla geri verildi, 1.2650 altında 1.25 sonraki destek konumunda.
  Sterlin

 • 1 yıl önce

  Güncel mevduat faizleri bu şekilde.

 • 1 yıl önce

  Cuma günü gelecek olan ABD enflasyon verisi öncesinde veri trafiğinin oldukça zayıf olması itibariyle düşük volatilite devam edebilir. 1,1220 seviyesi aşılmadığı takdirde ana senaryomuz kademeli olarak 1,1150 seviyesine doğru geri çekilme yaşanması yönünde.
  Euro

 • 1 yıl önce

  TL, diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine görece zayıf performans sergilemeye devam ederken, 6,10 seviyesinin üzerinde 6,22 ilk planda direnç olarak takip edilecektir. Global piyasalarda da risk iştahının düşük olması itibariyle kar satışları sınırlı kalabilir.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  ABD verileri kuvvetl. Aynı zamanda da başta Almanya olmak üzere Euro Bölgesi için son gelen ekonomik veriler zayıf. Paritede dolar lehine hava devam ederken 1,1220 destek seviyesinin aşağı yönde zorlanması ile beraber 1,1150 sonraki destek seviyesine doğru hareket yaşanabilir.
  Euro Dolar Paritesi

 • 1 yıl önce

  GBPUSD paritesi dolar endeksindeki yükselişin devam etmesiyle değer kayıpları yaşamaya devam ediyor. ABD tarafında son dönemde açıklanan verilerin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi küresel dolar endeksinin 98,0 fiyat seviyelerine yükselerek son 23 ayın zirvelerini test etmesini sağladı. Bugün ABD tarafında açıklanacak dayanıklı mal siparişleri ve işsizlik verileri yarın ki büyüme verileri öncesi küresel dolar endeksinin seyrinde etkili olabilir. Sabah itibariyle parite 1,2906 seviyelerinden hafif primli işlem görürken bugün yukarıda 1,2930 seviyesini üzerinde 9 ve 22 günlük ortalamaların bulunduğu 1,2972 ve 1,3033 seviyeleri direnç bölgeleri olarak izlenebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 1,2890’ın altında 1,2850 ve 1,2790 seviyeleri destek bölgeleri olacaktır.
  Sterlin

 • 1 yıl önce

  Enpara.com öneririm. Yıllık ücreti yok ve her türlü işlem ücretsiz. İnternet sitesinden başvurduğunuzda kartını ve hesap bilgilerinizi istediğiniz adrese getiriyorlar. Şubeye gitmeye bile gerek yok.

 • 1 yıl önce

  İngiltere’de iktidar ile muhalefetin görüşmelerinden sonuç çıkmazken, beklentileri karşılayan ekonomik verilere karşın teknik anlamda görünüm pek olumlu değil, 1.30 psikolojik destek konumunda, 1.3150 direnci ise giderek kuvvetlenmekte. Kısa vadeli ortalamaların yönü aşağı.
  Sterlin

 • 1 yıl önce

  Çin’den gelen ekonomik verilerin beklentileri karşılaması ile global risk iştahı yüksek seyrederken, altın fiyatlarında 1280 seviyesinin aşağı yönde geçilmesi ile görünüm zayıf. Artık direnç haline gelinen bu seviyeden fazla uzaklaşılmaması olumlu, ancak 1285 aşılmadıkça yeni alım için aceleci olunmamalı.
  Altın Ons

 • 1 yıl önce

  1,13 üzerinde kalınmasıyla beraber kısa vadeli olumlu görünüm korunurken, dün gelen AB verileri etkili oldu. 1.1350 ve aşılması halinde 1.1430 direnç konumunda izlenecektir. Alman tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş de 1.13 destek seviyesinin kuvvetlenmesini sağlıyor.
  Euro Dolar Paritesi

 • 1 yıl önce

  Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında yataya yakın bir seyirle güne başlarken, TL de benzer bir performans sergilemekte. Dolar kurunda 5.80 civarında denge arayışı devam ederken, 5.72 destek ve 5.87 de direnç seviyeleri olarak takip edilecektir.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  İngiltere AB’den 30 Haziran’a kadar erteleme talep etmiş ve bunu kabul ettirebilmek için May, hem Almanya hem de Fransa liderleri ile bir görüşme yaptı. AB tarafından ise ertelemenin zaman kaybı olduğu, somut bir adımın hala İngiltere’den gelmediğini ve daha önce 3 defa reddedilen anlaşmanın onaylanması gerektiğini dair söylemler var. Eğer bugün Brüksel’de yapılan toplantı da erteleme talebi kabul edilmezse İngiltere Cuma günü anlaşmasız olarak AB’den ayrılacak. GBPUSD paritesi oldukça dar bir bantta ve hafif primle 1.3075 seviyelerinden işlem görmekte. 1.3093 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama takip edilecek ilk ve en güçlü direnç noktası olarak öne çıkıyor, sonrasında ise 1.31 psikolojik sınırı ve 1.3160 seviyeleri gündeme gelebilir. Aşağıda ise 1.3055 seviyesinde bulunan 3 yıllık %38.2 Fibonacci seviyesi ilk destek noktası konumunda.
  Sterlin

 • 1 yıl önce

  Dolar kurunda gelecek olan açıklamalar öncesinde belirgin bir değişiklik yok, 5,65 seviyesi destek konumunda. 5,72 ve 5,80 seviyeleri ise direnç olarak geçerli. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında hafif toparlanma eğiliminde, TL’nin günlük seyri genele paralel.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Haftanın önemli gelişmeleri ECB tarafından TLTRO konusunda gelecek açıklamalar ve Fed toplantı tutanakları. Paritede ABD verileri sonrasında 1.1220 üzerinde kalma eğilimi korunurken, 1,13 direncinin geçerli olmasını bekliyoruz. ABD Başkanı Trump’ın yaptığı Fed çıkışı da volatiliteyi artırmakta.
  Euro Dolar Paritesi

 • 1 yıl önce

  ABD istihdam verisi manşet rakam olarak tatmin edici olsa da ücret artışı ve imalat sektörü istihdamında daralma gibi alt detaylar kapsamında zayıf bulundu. Haftanın açılışında endekslerde kar satışları altın fiyatlarını destekliyor, ilk planda 1300 direnci geçerli olacaktır.
  Altın Ons

 • 1 yıl önce

  Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında haftaya yataya yakın bir seyirle başlarken, ilk planda ZAR kısmi değer kaybıyla öne çıkıyor. Dolar kurunda 5.50-5.65 bandının üst kısmı yukarı yönde zorlanabilir. Daha yukarıda 5.68-5.70 bandı geçen hafta olduğu gibi direnç olarak izlenecektir.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Dolar dün stop1 noktasına kadar geriledikten sonra tepki verdi. Elmas formasyonu görünümünde bir sıkışma var. Kırılan tarafa elmas yüksekliği kadar ilerlemesi beklenir. Elmaslarda bazen tuzak kırılmalar olabilir, kırılma gerçekleşince kırılan kanalı test etmesi izlenebilir.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Mart ayı hizmet PMI verisinin beklentilerin altında kalması ile beraber paritede kar satışları yaşanmakta, ancak 1.3150 destek seviyesi üzerinde parite görece gücünü korumakta. İngiltere’de Başbakan May’in muhalefet ile görüşmelerinin yanısıra AB’den yeni bir erteleme talep etmesi beklenmekte.
  Sterlin

 • 1 yıl önce

  Brexit konusunda yaşanan kısmi rahatlama ile yeniden 1.1220 seviyesi üzerine atan paritede, put opsiyonlarının volatilitesinin giderek azalması ile koruma satın alma eğilimi var. 1.1220 seviyesi üzerinde toparlanmanın ilk planda hedefi 1.13 seviyesi.
  Euro Dolar Paritesi

 • 1 yıl önce

  Global risk iştahının artması ile beraber endekslerde yaşanan yükseliş altın fiyatlarında zayıflama yaratmakta, dolar endeksinde yaşanan geri çekilme ile 1280-1285 seviyesi üzerinde gelen tepki alımlarının hedefi yine 1300 seviyesi olarak takip edilebilir.
  Altın Ons

 • 1 yıl önce

  Açıklanan ve beklentilerin hafif üzerinde gelen mart ayı enflasyon verisinin ardından dolar kurunda 5.50-5.65 bandının üst kısmına yakınsayan bir seyir gözlemliyoruz. Diğer gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında sınırlı değer kazanımları sergilerken, TL negatif ayrışma eğiliminde.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Gelişmekte olan ülke para birimlerihaftaya dolar karşısında sınırlı kayıplar ile başladı. İçeride açıklanan ocak ayı enflasyon verisinin büyük ölçüde beklentiler civarında kalması ile dışarıya paralel seyir devam edecektir. 5,20-5,25 bandından sıkışık seyir yaşanması muhtemel.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Yaklaşıyor yaklaşmakta olan.
  Amerikan Doları

 • 1 yıl önce

  Euro Direnç ve Destekler
  Euro

 • 1 yıl önce

  Boğalar bekliyor...
  Amerikan Doları