Cem Çınar Gönderileri

 • Kuvvetli gelen ABD verisi sonrası Fed faiz indirim beklentilerinde yaşanan değişim ile gelişmekte olan ülke par birimlerinde yılın sonuna doğru dolar karşısında kısmi değer kayıpları yaşanmakta. Dolar kurunda da 5,77 geçildiğkten sonra 5,80-5,82 aralığı önemli. 5,85 sonraki direnç
  Dolar

  3 ay önce

 • Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında Avrupa seansına yataya yakın bir seyirle başladıktan sonra kısmi değer kazanma eğiliminde. TL de benzer bir seyir izlerken, G-20 zirvesi öncesinde 5,72-5,80 bandının korunacağını tahmin ediyoruz.
  Dolar

  9 ay önce

 • İngiltere’de başbakanlık görevini Theresa May’den devralma konusunda bir numaralı aday olan Boris Johnson’ın anlaşma olmasa da 31 ekim tarihinde Brexit’i gerçekleştireceğine dair haber akışı etkili olmakta. 1,28 direnci kuvvetli, 1.2650 desteğine yakın seyir devam edecektir.
  Sterlin

  9 ay önce

 • Sterlin / Dolar Paritesi ngiltere’de Başbakan May tarafından gündeme getirilen ikinci bir Brexit referandumu yönündeki gelişmeler ilk planda heyecan yaratmakla beraber, mevcut parlamento dinamiği içinde çözümün güç olması ile kazanımlar hızla geri verildi, 1.2650 altında 1.25 sonraki destek konumunda.
  Sterlin

  10 ay önce

 • Güncel mevduat faizleri bu şekilde.

  10 ay önce

 • Cuma günü gelecek olan ABD enflasyon verisi öncesinde veri trafiğinin oldukça zayıf olması itibariyle düşük volatilite devam edebilir. 1,1220 seviyesi aşılmadığı takdirde ana senaryomuz kademeli olarak 1,1150 seviyesine doğru geri çekilme yaşanması yönünde.
  Euro

  10 ay önce

 • TL, diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine görece zayıf performans sergilemeye devam ederken, 6,10 seviyesinin üzerinde 6,22 ilk planda direnç olarak takip edilecektir. Global piyasalarda da risk iştahının düşük olması itibariyle kar satışları sınırlı kalabilir.
  Dolar

  10 ay önce

 • ABD verileri kuvvetl. Aynı zamanda da başta Almanya olmak üzere Euro Bölgesi için son gelen ekonomik veriler zayıf. Paritede dolar lehine hava devam ederken 1,1220 destek seviyesinin aşağı yönde zorlanması ile beraber 1,1150 sonraki destek seviyesine doğru hareket yaşanabilir.
  Euro Dolar Paritesi

  11 ay önce

 • GBPUSD paritesi dolar endeksindeki yükselişin devam etmesiyle değer kayıpları yaşamaya devam ediyor. ABD tarafında son dönemde açıklanan verilerin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi küresel dolar endeksinin 98,0 fiyat seviyelerine yükselerek son 23 ayın zirvelerini test etmesini sağladı. Bugün ABD tarafında açıklanacak dayanıklı mal siparişleri ve işsizlik verileri yarın ki büyüme verileri öncesi küresel dolar endeksinin seyrinde etkili olabilir. Sabah itibariyle parite 1,2906 seviyelerinden hafif primli işlem görürken bugün yukarıda 1,2930 seviyesini üzerinde 9 ve 22 günlük ortalamaların bulunduğu 1,2972 ve 1,3033 seviyeleri direnç bölgeleri olarak izlenebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 1,2890’ın altında 1,2850 ve 1,2790 seviyeleri destek bölgeleri olacaktır.
  Sterlin

  11 ay önce

 • Enpara.com öneririm. Yıllık ücreti yok ve her türlü işlem ücretsiz. İnternet sitesinden başvurduğunuzda kartını ve hesap bilgilerinizi istediğiniz adrese getiriyorlar. Şubeye gitmeye bile gerek yok.

  11 ay önce

 • Diğer gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında sınırlı değer kazanımları yaşanmakta, ancak TL düne göre kısmen zayıf ve negatif ayrışma eğiliminde. 5,80 seviyesinin üzerine yerleşilmesiyle birlikte 5.87 sonraki direnç konumunda.
  Dolar

  11 ay önce

 • İngiltere’de iktidar ile muhalefetin görüşmelerinden sonuç çıkmazken, beklentileri karşılayan ekonomik verilere karşın teknik anlamda görünüm pek olumlu değil, 1.30 psikolojik destek konumunda, 1.3150 direnci ise giderek kuvvetlenmekte. Kısa vadeli ortalamaların yönü aşağı.
  Sterlin

  11 ay önce

 • Çin’den gelen ekonomik verilerin beklentileri karşılaması ile global risk iştahı yüksek seyrederken, altın fiyatlarında 1280 seviyesinin aşağı yönde geçilmesi ile görünüm zayıf. Artık direnç haline gelinen bu seviyeden fazla uzaklaşılmaması olumlu, ancak 1285 aşılmadıkça yeni alım için aceleci olunmamalı.
  Altın Ons

  11 ay önce

 • 1,13 üzerinde kalınmasıyla beraber kısa vadeli olumlu görünüm korunurken, dün gelen AB verileri etkili oldu. 1.1350 ve aşılması halinde 1.1430 direnç konumunda izlenecektir. Alman tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş de 1.13 destek seviyesinin kuvvetlenmesini sağlıyor.
  Euro Dolar Paritesi

  11 ay önce

 • ABD ile ikili temaslardan gelen olumlu haber akışı ile beraber TL değer kazanma eğiliminde. Dolar kurunda 5.80 seviyesi direnç haline gelirken, ilk planda 5.72 destek olarak izlenecektir. Diğer gelişmekte olan ülke para birimleri de dolar karşısında toparlanma eğiliminde.
  Dolar

  11 ay önce

 • Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında yataya yakın bir seyirle güne başlarken, TL de benzer bir performans sergilemekte. Dolar kurunda 5.80 civarında denge arayışı devam ederken, 5.72 destek ve 5.87 de direnç seviyeleri olarak takip edilecektir.
  Dolar

  11 ay önce

 • İngiltere AB’den 30 Haziran’a kadar erteleme talep etmiş ve bunu kabul ettirebilmek için May, hem Almanya hem de Fransa liderleri ile bir görüşme yaptı. AB tarafından ise ertelemenin zaman kaybı olduğu, somut bir adımın hala İngiltere’den gelmediğini ve daha önce 3 defa reddedilen anlaşmanın onaylanması gerektiğini dair söylemler var. Eğer bugün Brüksel’de yapılan toplantı da erteleme talebi kabul edilmezse İngiltere Cuma günü anlaşmasız olarak AB’den ayrılacak. GBPUSD paritesi oldukça dar bir bantta ve hafif primle 1.3075 seviyelerinden işlem görmekte. 1.3093 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama takip edilecek ilk ve en güçlü direnç noktası olarak öne çıkıyor, sonrasında ise 1.31 psikolojik sınırı ve 1.3160 seviyeleri gündeme gelebilir. Aşağıda ise 1.3055 seviyesinde bulunan 3 yıllık %38.2 Fibonacci seviyesi ilk destek noktası konumunda.
  Sterlin

  11 ay önce

 • Dolar kurunda gelecek olan açıklamalar öncesinde belirgin bir değişiklik yok, 5,65 seviyesi destek konumunda. 5,72 ve 5,80 seviyeleri ise direnç olarak geçerli. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında hafif toparlanma eğiliminde, TL’nin günlük seyri genele paralel.
  Dolar

  11 ay önce

 • Haftanın önemli gelişmeleri ECB tarafından TLTRO konusunda gelecek açıklamalar ve Fed toplantı tutanakları. Paritede ABD verileri sonrasında 1.1220 üzerinde kalma eğilimi korunurken, 1,13 direncinin geçerli olmasını bekliyoruz. ABD Başkanı Trump’ın yaptığı Fed çıkışı da volatiliteyi artırmakta.
  Euro Dolar Paritesi

  11 ay önce

 • ABD istihdam verisi manşet rakam olarak tatmin edici olsa da ücret artışı ve imalat sektörü istihdamında daralma gibi alt detaylar kapsamında zayıf bulundu. Haftanın açılışında endekslerde kar satışları altın fiyatlarını destekliyor, ilk planda 1300 direnci geçerli olacaktır.
  Altın Ons

  11 ay önce

 • Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında haftaya yataya yakın bir seyirle başlarken, ilk planda ZAR kısmi değer kaybıyla öne çıkıyor. Dolar kurunda 5.50-5.65 bandının üst kısmı yukarı yönde zorlanabilir. Daha yukarıda 5.68-5.70 bandı geçen hafta olduğu gibi direnç olarak izlenecektir.
  Dolar

  11 ay önce

 • Dolar dün stop1 noktasına kadar geriledikten sonra tepki verdi. Elmas formasyonu görünümünde bir sıkışma var. Kırılan tarafa elmas yüksekliği kadar ilerlemesi beklenir. Elmaslarda bazen tuzak kırılmalar olabilir, kırılma gerçekleşince kırılan kanalı test etmesi izlenebilir.
  Dolar

  1 yıl önce

 • Mart ayı hizmet PMI verisinin beklentilerin altında kalması ile beraber paritede kar satışları yaşanmakta, ancak 1.3150 destek seviyesi üzerinde parite görece gücünü korumakta. İngiltere’de Başbakan May’in muhalefet ile görüşmelerinin yanısıra AB’den yeni bir erteleme talep etmesi beklenmekte.
  Sterlin

  1 yıl önce

 • Brexit konusunda yaşanan kısmi rahatlama ile yeniden 1.1220 seviyesi üzerine atan paritede, put opsiyonlarının volatilitesinin giderek azalması ile koruma satın alma eğilimi var. 1.1220 seviyesi üzerinde toparlanmanın ilk planda hedefi 1.13 seviyesi.
  Euro Dolar Paritesi

  1 yıl önce

 • Global risk iştahının artması ile beraber endekslerde yaşanan yükseliş altın fiyatlarında zayıflama yaratmakta, dolar endeksinde yaşanan geri çekilme ile 1280-1285 seviyesi üzerinde gelen tepki alımlarının hedefi yine 1300 seviyesi olarak takip edilebilir.
  Altın Ons

  1 yıl önce

 • Açıklanan ve beklentilerin hafif üzerinde gelen mart ayı enflasyon verisinin ardından dolar kurunda 5.50-5.65 bandının üst kısmına yakınsayan bir seyir gözlemliyoruz. Diğer gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında sınırlı değer kazanımları sergilerken, TL negatif ayrışma eğiliminde.
  Dolar

  1 yıl önce

 • Gelişmekte olan ülke para birimlerihaftaya dolar karşısında sınırlı kayıplar ile başladı. İçeride açıklanan ocak ayı enflasyon verisinin büyük ölçüde beklentiler civarında kalması ile dışarıya paralel seyir devam edecektir. 5,20-5,25 bandından sıkışık seyir yaşanması muhtemel.
  Dolar

  1 yıl önce

 • Yaklaşıyor yaklaşmakta olan.
  Dolar

  1 yıl önce

 • Euro Direnç ve Destekler
  Euro

  1 yıl önce

 • Boğalar bekliyor...
  Dolar

  1 yıl önce